Nuda w łóżku – jak przełamać?

seks

Proza życia dopada nas wszystkich w różnych momentach życia. To, co kiedyś wydawało się nowe, emocjonujące i ciekawe, po jakimś czasie może stać się nużące i oklepane. Hobby, którym zajmujemy się od wielu lat, może stracić swój blask po niezliczonych godzinach spędzonych na jego praktykowaniu. Praca, którą wykonujemy od czasu zakończenia studiów, przestaje dostarczać nam wyzwań, a podnoszenie się do niej z łóżka dzień w dzień staje się męczarnią. Nawet najbardziej intensywne doznania i doświadczenia nie pozostają odporne na efekt przesycenia ich doświadczeniem. Niestety odnosi się to również do naszego życia intymnego. Jest to problem dotykający szczególnie par z długim stażem, które zdążyły się już poznać od podszewki, ale nie znaczy to, że nie może zdarzyć się to również nowym dla siebie partnerom.

Nuda w łóżku – jak przełamać?

Przede wszystkim nie należy wpadać w panikę, ani szukać winy w sobie lub w bliskiej nam osobie. Tego typu doświadczenie nie jest niczym wstydliwym. Z pewnością też nie należy obarczać odpowiedzialnością za problem wyłącznie jednej ze stron relacji. Pierwszym krokiem powinna być, co prawdopodobnie oczywiste dla większości czytających, szczera rozmowa z partnerem lub partnerką. Możliwe jest, że frustrację z powodu monotonii dotyczącej wspólnego pożycia seksualnego odczuwa tylko jedno z partnerów. Komunikacja tego, że nasze potrzeby są większe lub dotyczą innych fetyszy, powinna przebiegać bez prowokowania jakiegokolwiek poczucia winy. Należy też zachować otwartą głowę. Niezależnie od tego jak wyglądają i czego dotyczą fantazję naszego partnera lub partnerki, warto przemyśleć ich realizację z chłodną głową, bez różnicy czy rozwiązaniem jest dildo z przyssawką, czy korek analny.

Przy okazji rozmów na ten temat możecie dowiedzieć się o swojej drugiej połówce wielu nowych rzeczy. Nawet jeśli niektóre z nich wydają się Wam dziwne lub niestosowne, pamiętajcie, że macie do czynienia z bardzo delikatną sferą, jaką jest życie intymne drugiej osoby. Nie pozwólcie sobie na ocenianie lub krytykę, tak żeby nie zranić się wzajemnie. Brak delikatności lub zrozumienia w kwestii tematu tak trudnego jak seks, może wpłynąć na to, na ile otwarty będzie Wasz partner w przyszłości. Jedno źle dobrane słowo może zmienić Waszą komunikację na następne lata. Raz zraniona osoba nie otworzy się ponownie tak łatwo i może się zniechęcić do prób zmiany sytuacji, a wtedy nuda w łóżku będzie o wiele trudniejsza do przełamania.

Naturalnie nie znaczy to, że musicie wyrażać odpowiedź twierdzącą na każde życzenie drugiej strony rozmowy. Pomimo tego, że kluczowym jest zachowanie otwartej głowy oraz atmosfery zrozumienia, ważne jest też postawienie sobie granic. Niektóre z propozycji mogą się okazać nie do przyjęcia z różnych względów. Asertywność w kwestii seksualnej pozwoli Wam uniknąć uczucia wykorzystania i zdecydowanie jest wyrazem zdrowego i odpowiedniego podejścia do własnych potrzeb. Pozwala wyznaczać granicę własnego ja. Jeśli coś wydaje Ci się nieodpowiednie, nie bój się tego zakomunikować w delikatny, ale stanowczy sposób. 

Pomysły na przełamanie rutyny

W ostatnich latach na popularności zyskuje praktyka BDSM lub jej miękkie odmiany związane z ogólną dominacją ze strony partnera. Ze względu na coraz większą powszechność tego typu zabaw, istnieje stosunkowo duże prawdopodobieństwo, że choć jeden aspekt takiego seksu może wydać się interesujący dla Twojego partnera lub partnerki. W internecie dostępnych jest mnóstwo akcesoriów związanych z tą tematyką, często wysokiej jakości, choć nie są one niezbędne do rozpoczęcia przygody w takim klimacie. Inną metodą na urozmaicenie życia seksualnego może być wykorzystanie nieco bardziej pospolitych gadżetów takich jak dildo z przyssawką lub seksowna bielizna. Użycie przebrania może sprawić, że nawet osoba, do której jesteśmy przyzwyczajeni, pokaże nam się ze strony, która do tej pory nie była nam znana. Nie ma potrzeby bać się eksperymentowania. Jedynym elementem, który jest Wam potrzebny do udanej zabawy, jest obopólna zgoda oraz szczere chęci!

Możesz również polubić