Jak należy prawidłowo myć witryny, aby uniknąć smug?

mycie okien

Czystość witryn sklepowych jest niezbędnym elementem udanej prezentacji asortymentu. Nieskazitelne okna wystawowe, pozbawione smug, są wizytówką każdego handlowca. Samodzielne mycie wysokich i często trudno dostępnych okien może jednak stanowić spore wyzwanie. W jaki sposób myć witryny, aby uniknąć powstawania smug i zacieków? Czy robić to samodzielnie, czy skorzystać raczej z profesjonalnych usług?

Mycie witryn – najważniejsze zasady

Prawidłowe mycie wszelkich okien, również witryn sklepowych, wymaga zastosowania odpowiednich akcesoriów, środków myjących oraz prawidłowej techniki. Zazwyczaj korzysta się ze specjalnie do tego przeznaczonych gumowych ściągaczek, miękkich ściereczek z mikrofibry lub innych materiałów o wysokiej chłonności, detergentów do mycia szyb w spryskiwaczach oraz papierowych ręczników. W przypadku wysokich okien, konieczne są myjki z gąbką lub gumowe ściągaczki na wysuwanych, teleskopowych trzonkach.

Aby uniknąć smug i zacieków należy pamiętać również o prawidłowej technice mycia. W pierwszej kolejności konieczne jest usunięcie kurzu i innych zabrudzeń z ram, dopiero  później można przystąpić do właściwego mycia szyb. Witrynę spryskuje się detergentem, a zabrudzenia usuwa za pomocą ściągaczki,  na końcu wycierając powierzchnię do sucha ściereczkami z mikrofibry. Taka technika może się jednak okazać bardzo kłopotliwa w przypadku wysokich, dużych witryn sklepowych, kiedy dostęp do całej ich powierzchni nie jest możliwy bez użycia drabiny czy podnośnika.  Trudne może być też domycie zewnętrznych części witryn w centrum miasta, często bardzo brudnych mimo regularnego czyszczenia. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie ze specjalistycznej usługi mycia witryn Warszawa.

Mycie witryn Warszawa – kiedy skorzystać z pomocy fachowców?

Jeśli dostęp do witryn jest utrudniony, a ich powierzchnia duża, należy skorzystać z usług firmy specjalizującej się w myciu okien, także na dużych wysokościach. Mycie witryn Warszawa to opcja dla wszystkich, którym zależy na pełnej przejrzystości szyb, bez zbędnego ryzyka i problemów. Specjaliści dysponują sprzętem, umożliwiającym bezpieczne usunięcie nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Dzięki wykorzystaniu myjek ciśnieniowych i parowych, witryny są higienicznie czyste i wolne od jakichkolwiek smug. Dodatkowo taki sposób postępowania nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych detergentów, co zmniejsza koszty i jest korzystne dla środowiska naturalnego.

Skorzystanie z profesjonalnych usług firmy zajmującej się myciem okien i witryn jest tym bardziej rozsądne, że pozwala uniknąć zlecania tego zadania własnym pracownikom. Sprzedawcy mogą dzięki temu zająć się swoimi zwykłymi obowiązkami, generując zysk dla pracodawcy. Koszt usługi mycia witryn nie jest wysoki, a idealnie czyste, pozbawione smug i zacieków szyby stanowią najlepszą wizytówkę sklepu. Uzyskanie takiego efektu we własnym zakresie jest często niemożliwe i wiązałoby się z koniecznością zakupu lub wynajęcia specjalistycznego sprzętu.

Możesz również polubić