Jak dobrać ładowarkę do telefonu?
Wielu z nas doskonale wie o tym, że konkretny model telefonu najwydajniej ładuje ładowarka fabrycznie dodawana do zestawu, czyli ta pasująca do danej serii. Jednak nie zawsze istnieje możliwość skorzystania z niej bądź potrzebny jest drugi egzemplarz. Gdzie kupić ładowarkę do telefonu? Odpowiedź nie jest skomplikowaną, bo tego typu akcesorium można nabyć w każdym sklepie z elektroniką.
Spora większość ładowarek posiada jedną z trzech najpopularniejszych końcówek – microUSB, od którego powoli się odchodzi, USB-C oraz Lightning stosowana w urządzeniach marki Apple. Co niezwykle istotne, nawet jeśli dane akcesorium posiada konkretne zakończenie pasujące do wielu posiadanych sprzętów, nie oznacza to, że nadaje się do ładowania wszystkich. Ładowarki dobiera się bowiem pod względem zapotrzebowania konkretnego urządzenia. Jeden smartfon może wymagać natężenia równego 2 ampery, a inny 4 ampery. Podobnie się dzieje względem napięcia prądu. Jeśli te dwa czynniki nie zostaną odpowiednio dobrane do konkretnego sprzętu, zakupiona ładowarka może go uszkodzić.
Wymienione wartości wpływają także na szybkość uzupełniania energii w baterii. Ładowarki o zbyt niskich parametrach będą przeprowadzać cały proces o wiele wolniej. To dla niektórych niezwykle istotne – zwłaszcza w dobie produkowania akcesoriów typu “fast charging” oraz “super fast charging”.
Jak dobrać ładowarkę do telefonu? Uniwersalne rozwiązania
Ludzie zastanawiający się nad tym, jak dobrać ładowarkę do telefonu, często kupują uniwersalne modele. Takie egzemplarze są tańsze od akcesoriów zalecanych przez producenta, a co ważne, ładują równie szybko. Może i nie stanowią optymalnego rozwiązania, ale za to się sprawdzają jako doraźna opcja. Ponadto da się je nabyć w wielu sklepach nie tylko z elektroniką. Często znajdują się również w ofercie zwykłych marketów z alejkami z tego typu produktami. Sklepy internetowe także handlują rozmaitymi elektronicznymi gadżetami.
Główny problem tkwi w żywotności uniwersalnych ładowarek. Mniej więcej po dwóch lub trzech latach może się nadawać tylko do wyrzucenia ze względu na ekspresowe zużycie. Dlatego zastanawiając się nad tym, jak dopasować ładowarkę do telefonu, najlepiej jest sięgnąć po markowe rozwiązania, czyli po akcesoria jednego z najlepszych producentów. Materiały są trwalsze od tych stosowanych w uniwersalnych sprzętach. Co ważne, uzupełnianie energii w baterii trwa o wiele krócej ze względu na zastosowanie wyżej wymienionych technologii umożliwiających ekspresowe ładowanie. Jedyną wadę markowej ładowarki stanowi wyższa cena. Jednak w perspektywie czasu taki wydatek znacznie bardziej się opłaca niż zakup uniwersalnego modelu ze względu na dłuższą żywotność.
Jak dopasować ładowarkę do telefonu? Wybór kabla
Odpowiedź na pytanie, gdzie kupić ładowarkę do telefonu, została już udzielona. Jednak dotychczas poruszono temat kostki, a przecież omawiane akcesoria w równym stopniu składają się z jeszcze z kabla. Takowy także łatwo się wymienia na nowy, ponieważ zazwyczaj kosztuje o wiele mniej niż część wtykana do gniazdka. choć ten lepszy typ zaliczany do trwalszych ma ten stalowy oplot i kosztuje rzecz jasna nie
Niestety, często zdarza się, że przewód wymaga wymiany, Dzieje się tak, ponieważ noszone w plecakach lub torebkach wyginamy je, a te w konsekwencji niszczą się. Te posiadające oplot ze stalowego drutu lub innego syntetycznego, ale odpornego materiału ulegają takim czynnikom znacznie wolniej. Dlatego kupując dobrą ładowarkę, warto zainwestować w wysokiej jakości przewód, aby cały zestaw zyskał maksymalną żywotność oraz zawsze był gotowy do użytku – bez względu na okoliczności.
Zamiennik ładowarki
Ludzie zastanawiający się nad tym, jak dopasować ładowarkę do telefonu, mają możliwość skorzystania z innowacyjnego zestawu solarnego, który składa się z panelu fotowoltaicznego, regulatora napięcia i akumulatora. Elementy tworzą mobilny gadżet, który to można położyć na masce samochodu terenowego po to, by naładować telefon. Takie rozwiązanie nie jest najlżejsze i, co równie ważne, sporo kosztuje. Jednak zadziała tam, gdzie tradycyjne ładowarki sieciowe są kompletnie bezużyteczne.