Czym jest fala uderzeniowa i kto powinien zdecydować się na taki zabieg?

medycyna

Fizjoterapia to dziedzina medycyny, która cały czas przechodzi zmiany. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest zastosowanie najnowszych metod w walce z najczęściej spotykanymi schorzeniami. Jedną z nich jest fala uderzeniowa (Kielce). Jest to jeden z najlepszych sposobów w radzeniu sobie z dolegliwościami układu ruchowego. Wyróżnia się dużą efektywnością. Sprawia to, że jest coraz częściej stosowana i spotyka się bardzo dobrymi opiniami ze strony pacjentów. Czym więc jest ten zabieg i kiedy warto z niego skorzystać?

Fala uderzeniowa Kielce — czym jest?

Fala uderzeniowa to jeden z najnowocześniejszych sposobów rehabilitacji w przypadku narządów ruchu. Opiera się na zasadzie okresowych wahań ciśnienia, które bardzo szybko rozprasza się w przestrzeni. To, co cechuje tę metodę, jest niezwykle wysoki wzrost amplitudy ciśnienia, utrzymujący się na poziomie 50-100 MPa. Wartość ta przypisana jest do jej poprzedniej części. Rezultatem zastosowania tej metody jest działanie przeciwbólowe oraz szybsza regeneracja tkanek. Wpływa także na szybszy proces powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Jak przebiega sam zabieg? W celu jego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalne urządzenie, które emituje fale. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem oraz przeprowadzenie niezbędnych badań, które pomogą w ustaleniu najlepszej częstotliwości oraz parametrów urządzenia. Na głowicę urządzenia nakłada się specjalny żel. Podczas samego zabiegu może pojawić się ból, jest to jednak kwestia indywidualna. Zależy przede wszystkim od schorzenia, z jakim boryka się pacjent oraz zastosowanych parametrów.

Aby zabieg był jak najbardziej skuteczny, warto wykonywać go 2-3 razy w tygodniu. Sprawi to, że po niedługim czasie, pacjent będzie mógł odczuć pierwsze efekty leczenia przy użyciu fali uderzeniowej. Seria obejmuje zwykle 5 terapii z wykorzystaniem fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa — dla kogo?

Fala uderzeniowa ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularna. Jest to spowodowane głównie tym, że dzięki temu zabiegowi można skutecznie wyleczyć większość najczęściej występujących schorzeń układu ruchowego. Ponadto metoda ta nie trwa zbyt długo, w porównaniu z innymi najpopularniejszymi zabiegami stosowanymi w fizykoterapii. Fala uderzeniowa (Kielce) pozwala zaobserwować pierwsze rezultaty już po pierwszym zabiegu. Najczęściej metodę tą zaleca się w przypadku występowania tzw. ostróg piętowych. Potwierdzają to także specjaliści, których zdaniem w przypadku tego schorzenia skutki można zauważyć bardzo szybko.

Ponadto na falę uderzeniową powinny zdecydować się również osoby cierpiące na zapalenie rozcięgna podeszwowego, ból pięty, a także w przypadku wystąpienia łokcia tenisisty czy łokcia golfisty. Głównym celem dla każdego pacjenta korzystającego z fali uderzeniowej jest jak najszybsze pozbycie się bólu. W przypadku tego zabiegu może on zniknąć nawet po pierwszej terapii. Przed zdecydowaniem się na kolejną wizytę u fizjoterapeuty, warto obserwować skutki poprzednich zabiegów.

Możesz również polubić