Plisy inwazyjne a bezinwazyjne

Plisy okienne już od wielu lat cieszą się dużą popularnością w wielu polskich domach. Proces wyboru często spędza nam sen z powiek, gdyż oferta na rynku jest niezwykle szeroka. Pamiętajmy o tym, aby podczas wyboru podążać zgodnie ze swoimi preferencjami i oczekiwaniami. Plisy inwazyjne czy bezinwazyjne – to dylemat wielu klientów. Faktem jest, że producenci dają nam wiele możliwości, Ostateczny zakup zależy od danego wnętrza i naszych potrzeb. Każdy klient stawia na inną aranżację wnętrza, a plisa okienna powinna idealnie podkreślać charakter otoczenia. Na szczęście na rynku znajdziemy setki propozycji, nawet dla najbardziej wymagających odbiorców. Plisy inwazyjne a bezinwazyjne – czym się różnią? Jakie rozwiązanie wybrać? Co oferuje rynek? Czy warto postawić na plisy bezinwazyjne?

Plisy inwazyjne czy bezinwazyjne – co wybrać?

Ciekawe propozycje plis bezinwazyjnych znajdziemy na stronie https://minirolety.pl/plisa-bezinwazyjna/. Niezwykle szeroka oferta przyprawia klientów o zawroty głowy. Nie zapominajmy także o modelach inwazyjnych, które mają swoje grono zwolenników. Plisy inwazyjne czy bezinwazyjne? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i do jakiego wnętrza szukamy plis. W ostatnich latach plisy zyskały ogromną popularność. To unikalne modele rolet okiennych, które odznaczają się ciekawą strukturą i wyjątkowym mechanizmem. W przeciwieństwie do zwykłych rolet, plisy można regulować z dołu i do góry. To oznacza, że mogą zasłaniać tylko górną część okna, środek, całe okno lub część dolną. W efekcie każdy domownik może zachować precyzję podczas regulowania stopnia nasłonecznienia pomieszczenia. Specjalny mechanizm sprawia, że plisy okienne są idealne na okna dachowe. Jeśli chcemy postawić na plisy, stajemy przed dylematem – plisy okienne inwazyjne czy bezinwazyjne?

Plisy inwazyjne

Na początku przyjrzyjmy się temu, czym cechują się plisy inwazyjne. Jak sama nazwa wskazuje, są one przeznaczone do montażu inwazyjnego. Polega on na nawiercaniu niewielkich otworów w ramie okiennej. Do otworów mocujemy roletę plisowaną za pomocą specjalnych zacisków i elementów mocujących. Faktem jest, że taka opcja nieco narusza naszą framugę okienną, jednakże plisy inwazyjne są rozwiązaniem bezpiecznym i trwałym. System zapewnia wytrzymałość nawet na duże ciężary. Zaletą jest też to, że możemy zakryć całe okno. Inaczej sprawa wygląda w przypadku modeli bezinwazyjnych. Plisy inwazyjne a bezinwazyjne – co spełni nasze oczekiwania?

Plisy bezinwazyjne

Plisy okienne bezinwazyjne nie wymagają wiercenia otworów we framudze okien. W takiej sytuacji stosuje się bezinwazyjne uchwyty, które zaczepiamy na dolnej i górnej krawędzi okna. Plisy bezinwazyjne są łatwiejsze w instalacji i pozwalają na oszczędność czasu. Nie bez znaczenia jest atrakcyjna cena. Pewnym minusem jest to, że plisy tego rodzaju nie przylegają tak dokładnie do okna, jak plisy inwazyjne. Nie mogą zatem utrzymywać dużych ciężarów. Plisy inwazyjne czy bezinwazyjne? Jak widać, kwestia wyboru jest całkowicie indywidualna. Każdy klient chce uzyskać solidne i wytrzymałe osłony na okna, które zapewniają komfort i prywatność. Bogata oferta plis okiennych sprawia, że bez problemu wyszukamy ciekawe rozwiązania.

Montaż plis okiennych

Jak zamontować plisy okienne? Każdy klient po zakupie zastanawia się, jak przystąpić do montażu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jakie plisy okienne są lepsze. Wszystko zależy do rozmiaru okna, budżetu klienta i tkaniny. Z pewnością w przypadku okien wysokich i szerokich sprawdzają się plisy inwazyjne. Montaż inwazyjny odznacza się wytrzymałością i solidnym wykonaniem. Można liczyć na utrzymanie większego ciężaru grubszych rolet okiennych. Z kolei w oknach mniejszych, np. w łazience, zastosować można plisy bezinwazyjne. To całkowicie wystarczająca opcja. Plisy okienne świetnie prezentują się w każdym wnętrzu, Do wyboru mamy wiele propozycji, które dopasujemy do każdego wnętrza i swoich oczekiwań. Każdy rodzaj plisy ma wiele zalet.

Możesz również polubić