Czy opłaca się kupić dom w zabudowie szeregowej?

dom szeregowy

Co jest lepsze: mieszkanie w bloku czy w zabudowie szeregowej? A może dom wolnostojący? Nad tymi kwestiami zastanawia się każdy, kto szuka dla siebie lokum. Potrzebujemy pewnej przestrzeni. Może chcemy ogródek, może balkon. Warto zatem sprawdzić, czy dom w zabudowie szeregowej się opłata.

 

Domy szeregowe – Wrocław

Jest to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Dzięki temu można nieco uciec od zgiełku miasta. Jednocześnie jesteśmy na tyle blisko, by w razie potrzeby móc dojechać wszędzie, gdzie to konieczne. Poza tym tutaj jest dobra przestrzeń dla osób młodych, które pragną zakosztować własnego, dorosłego życia. Im także spodobają się domy szeregowe. Wrocław jest miastem, w którym można znaleźć takie inwestycje.

 

Jakie zalety mają domy szeregowe – Wrocław

Przede wszystkim znajdziemy w nich więcej przestrzeni, niż przeważnie można znaleźć w blokach. Jednocześnie warunki przypominają te, których można zakosztować w domach wolnostojących, ale w niższej cenie. Przestrzeń to przeważnie przynajmniej 100m2, a do tego ogródek, czasem taras czy balkony. Trzeba więc przyznać, że prezentuje się to całkiem ciekawie.

Jako kolejną zaletę można wymienić lokalizację. Niektóre są bliżej centrum, inne bardziej na obrzeżach. Dzięki temu można korzystać z parków i terenów zielonych. Dużym plusem jest przeważnie bliskość szkół czy przedszkoli, zwłaszcza dla rodzin. W domach szeregowych można liczyć też na większy standard niż jest to w przypadku mieszkań w bloku. Od bliskości sklepów i aptek zaczynając, a na dobrym oświetleniu chodnika i placu zabaw kończąc.

 

Czy domy szeregowe mają wady?

Trudno byłoby powiedzieć, że nie. I nie chodzi tu jedynie o kwestie czysto indywidualne. Dla niektórych bowiem może być problemem sąsiedztwo z dużą ilością dzieci. Dla kogoś innego jest to zaleta. Wadą z pewnością jest z góry ustalony podział domu na część dzienną i prywatną. Choć często stosuje się to także w przypadku zwykłych domków. Drugim minusem jest oświetlenie. Dwie ściany są bowiem pozbawione okien. Jednak wystarczy pewne doświadczenie, by poradzić sobie z tym problemem.

 

Dlaczego warto wybrać domy szeregowe?

Przede wszystkim dlatego, że dają namiastkę mieszkania w domu wolnostojącym. Zimą dodatkowym plusem jest ogrzewanie z obu stron. Dzięki temu ciepło nie ucieka tak samo, jak w przypadku bloków. Poza tym nie trzeba wchodzić na wysokie piętro, znosić sąsiadów nad sobą i męczyć się z porządkiem na klatce schodowej.

W przypadku domów szeregowych można liczyć na własny ogródek. Nie jest on specjalnie duży, ale przynajmniej mamy swój kawałek zieleni dla dzieci lub pupila. Poza tym można liczyć na większą dozę prywatności niż ma to miejsce w przypadku mieszkania w bloku. Dla niektórych może być też to, że sąsiedzi nie są tak obcy. Dzięki mieszkaniu ściana w ścianę możemy ich lepiej poznać. Dzięki temu zwiększa się nasze poczucie bezpieczeństwa. A jeśli jednak nie nawiążemy z nimi nici porozumienia, nie ma tego ryzyka, że spotkamy go na klatce schodowej. Warto zatem przynajmniej przemyśleć tę inwestycję.

 

Możesz również polubić