Powiększanie ust kwasem hialuronowym – ile się utrzymuje?

usta

Z roku na rok popularność zabiegów medycyny estetycznej, w tym powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego znacznie rośnie. Z uwagi na rozszerzające doświadczenie zawodowe specjalistów, klientki wychodzą z gabinetu usatysfakcjonowane i zadowolone z efektu pełnych, zmysłowych ust.

Małe, asymetryczne wargi z opadającymi kącikami czy pierwszymi oznakami procesu starzenia często stanowią dla kobiet (i nie tylko) źródło ogromnego dyskomfortu psychicznego, niskiej samooceny oraz znikomej pewności siebie. Jak wygląda zabieg? Na jakie efekty można liczyć? Gdzie najlepiej się udać, aby poddać się procedurze bez obaw o nieprzyjemne powikłania związane z powiększaniem ust kwasem hialuronowym? Ile się utrzymuje pełen efekt?

Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego – o co chodzi?

Kwas hialuronowy znalazł szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej już jakiś czas temu. Kształt oraz wielkość warg są w głównej mierze uwarunkowane genetycznie, dlatego nie istnieją mniej inwazyjne i domowe sposoby na to, aby uzyskać zmianę oraz zauważalny efekt.

Modelowanie czy powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg całkowicie naturalny, ponieważ ta substancja występuje w organizmie człowieka. Polega na podaniu odpowiedniej ilości preparatu w czerwień wargową klientki, by osiągnąć zamierzony i ustalony wcześniej efekt. Usta stają się niezwykle miękkie i elastyczne – kwas wiąże cząsteczki wody, dlatego struktura skóry zostaje odbudowana, a ogólna praca komórek ulega polepszeniu.

Sama procedura trwa zazwyczaj od 30 do 40 minut. Przed zabiegiem specjalista wykonuje tak zwane stomatologiczne znieczulenie ust (podobne lub takie samo, które podawane jest podczas wizyty u dentysty). Przed wkłuciem stosowany jest krem znieczulający, dzięki czemu wkłucie odbywa się praktycznie bezboleśnie.

Po zabiegu mogą wystąpić obrzęki i siniaki, jednak nie powinny sprawiać jakichkolwiek trudności w codziennym funkcjonowaniu oraz ustępują po kilku dniach. Dodatkowo bardzo łatwo można je zakryć kosmetykami, wykonując lekki makijaż ust. Podawane w gabinetach medycyny estetycznej preparaty są biokompatybilne. Oznacza to, że zabieg jest w stu procentach bezpieczny, a szanse na reakcję alergiczną – znikome.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak długo utrzymuje się efekt?

Jeśli chodzi o trwałość powiększania ust kwasem hialuronowym, na jak długo wystarczy pojedynczy zabieg? Warto zaznaczyć, że jest to proces odwracalny. Aby utrzymać satysfakcjonujący rezultat, należy co jakiś czas powtarzać wizytę w gabinecie. Efekty powiększenia ust pozostają widoczne przez około 9 do 12 miesięcy od czasu podania dawki preparatu. Wszystko w głównej mierze zależne jest od danego organizmu i jego uwarunkowań genetycznych, tempa, w jakim wchłania się kwas oraz, czy pacjentka przestrzegała zaleceń lekarskich.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem?

Istnieje kilka kwestii, o których trzeba pamiętać na kilka dni przed wykonaniem zabiegu powiększania ust. Nie należy przyjmować leków z grupy przeciwzapalnych (w tym popularnej aspiryny). Lekarze przestrzegają przed korzystaniem z usług solarium i wszelkiego rodzaju światłoterapii. Niewskazany jest również nadmierny wysiłek fizyczny, więc na 3 dni przed wizytą u specjalisty warto odpuścić sobie treningi na siłowni czy bieganie. Sauna także nie należy do najlepszych pomysłów. Poza tym istnieją bezwzględne przeciwwskazania przed wykonaniem zabiegu, m.in.:

  • karmienie piersią,
  • ciąża,
  • wystąpienie opryszczki,
  • częste pojawianie się stanów zapalnych,
  • choroby autoimmunologiczne.

Gdzie wykonać zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Gabinety medycyny estetycznej specjalizujące się w zabiegach powiększania ust kwasem hialuronowym to w dzisiejszych czasach chleb powszedni. Znajdują się praktycznie w każdym większym mieście w Polsce, dlatego jest w czym wybierać. Decydując się na dany gabinet oraz specjalistę, należy sugerować się renomą salonu, stażem oraz doświadczeniem osoby, która będzie przeprowadzać zabieg. Poszukując odpowiedniej placówki w stolicy, można zdecydować się na: https://fyoung.pl/powiekszanie-ust-warszawa/ i zapoznać z obszerną ofertą.

Możesz również polubić