BDSM – jak zacząć?

erotyka

W życiu seksualnym każdej pory może pojawić się monotonia. A stosunki seksualne powinny przecież sprawiać przyjemność oraz być ekscytujące. Na szczęście istnieją igraszki, które namiętność mogą rozpalić na nowo. Jednym ze sposobów na przerwanie nudy w sypialni jest wprowadzenie praktyk BDSM. Jednak czym jest i jak zacząć przygodę z BDSM?

Czym jest BDSM?

Skrót BDSM pochodzi od czterech słów z języka angielskiego. Bondage, czyli unieruchamianie to praktyki polegające na krępowaniu ciała. Można tutaj wymienić chociażby shibari, które polega na unieruchamianiu za pomocą liny.

Następną literą w skrócie BDSM jest „D”. Kryje się za nią discipline (dyscyplina) lub domination (dominacja). W skrócie tym są zawarte wszystkie praktyki mające na celu zdominowanie partnerki lub partnera.

Litera „S” w słowie BDSM oznacza sadism, czyli sadyzm. Przykładową praktyką w tym zakresie jest floggering. Należy pamiętać, że ten element nie zawsze musi występować.

Natomiast litera „M” odpowiada za masochism, a więc masochizm. Wśród takich praktyk można wyróżnić stymulację sutków. W celu kupienia zabawek służących do tego typu zabaw warto odwiedzać sprawdzone sklepy erotyczne, w tym między innymi stronę https://swiat-doznan.pl/c/1408500/stymulacja-sutkow.html

Tak naprawdę praktyki BDSM są dla każdego. Ten rodzaj seksu wyróżnia się różnorodnością, dzięki czemu ma sporo zwolenników. Należy jednak pamiętać, aby rozpoczęciem szczegółowo porozmawiać o swoich preferencjach z partnerką lub partnerem. Warto również wiedzieć, że nie zawsze BDSM sprowadza się do sadyzmu oraz masochizmu.

W tym rodzaju seksu najważniejsze są wzajemne zrozumienie oraz otwartość na siebie nawzajem. Jednak jak zacząć BDSM?

BDSM – jak zacząć? Wskazówki dla początkujących

Seks polegający na praktykach BDSM powinno się rozpoczynać od szczerej rozmowy. Wynika to z faktu, osoba uległa na czas seksu jest pod kontrolą strony dominującej. Warto zatem ustalić wzajemne granice oraz co kto chce zrobić. Warto również określić tzw. słowo bezpieczeństwa. Jeżeli uległa osoba wypowie wcześniej ustaloną frazę, to natychmiast następuje przerwanie zabaw.

Po pewnym czasie osoba dominująca oraz uległa mogą chcieć poszerzać swoje granice. Dlatego najważniejszym aspektem w trakcie takich igraszek jest wzajemne zrozumienie. Jednak na samym początku warto zacząć od delikatnych zabaw, na przykład skucia kajdankami.

Na samym początku warto również korzystać z erotycznych zabawek. W tym celu można odwiedzać różne strony internetowe. Wśród świetnych propozycji wymienia się przepaski na oczy, kajdanki czy pejcze zakończone futerkiem.

Z czasem obie osoby mogą przejść na ostrzejsze zabawy. W trakcie seksu z tego zakresu cały czas można odkrywać coś nowego. Dlatego też BDSM niektórzy nazywają pewnego rodzaju sztuką. Po skończonych praktykach należy również pamiętać o tzw. aftercare. Jednak na czym dokładnie to polega?

Czym jest aftercare w praktykach BDSM?

Po skończonych praktykach osoba dominująca powinna zadbać o aftercare. Pod pojęciem tym kryje się zadbanie o komfort psychiczny oraz fizyczny strony uległej. To praktyka polegająca na powrocie ze świata fantazji do tego realnego. W jej trakcie zazwyczaj stosuje się otulenie w cieple osoby towarzyszącej. Ocieplenie te może zajść również w postaci psychicznej. Zatem aftercare jest praktyką polegającą na polepszeniu stanu fizycznego oraz psychicznego drugiej strony.

Aby aftercare był skuteczny, warto zapytać siebie nawzajem o odczucia oraz o samopoczucie, ponieważ seks w ramach BDSM jest bardzo intensywny.

Dla kogo jest BDSM?

Praktyki BDSM kojarzą się z przemocą. Jednak nie jest to rzeczywisty obraz tego typu praktyk. Taki seks dedykuje się osobom, które chcą oderwać się od rzeczywistości oraz zapomnieć na parę godzin o życiowych problemach.

Należy jednak pamiętać, aby wspólnie uzgodnić swoje preferencje oraz granice. Każda osoba taki seks może interpretować na własny sposób. Dlatego też podczas takich igraszek najważniejsze jest wspólne zaufanie. Dlatego takie praktyki powinny stosować dobrze znające się osoby.

Możesz również polubić