Wywóz gruzu – koszty usuwania odpadów budowlanych

gruz

Według oficjalnej definicji gruz to odpadowy materiał budowlany mający postać pokruszonego betonu, potłuczonych wyrobów ceramicznych oraz zniszczonej cegły. Jest on efektem ubocznym remontów, budów i modernizacji budynków. Stanowi problematyczny odpad, gdyż wiele osób nie wie, jak prawidłowo go utylizować. Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie wyrzucać gruz i jakie są koszty usuwania odpadów budowlanych, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Gdzie nie wolno wyrzucać gruzu?

Podczas remontu i budowy powstaje bardzo dużo odpadów. Stanowią one spory problem dla inwestorów, gdyż wielu z nich nie wie, w jaki sposób utylizować je zgodnie z prawem. Przede wszystkim należy pamiętać, że gruz nie zalicza się do odpadów zmieszanych, dlatego pod żadnym pozorem nie wolno wyrzucać go do zwykłego kosza na śmieci. Umieszczając gruz w śmietniku komunalnym, musimy mieć świadomość, że może on poważnie uszkodzić śmieciarkę. Jeśli dojdzie do takowego wypadku, zostaniemy obciążeni karą pieniężną, a dodatkowo firma zajmująca się wywozem odpadów może nas podać do sądu za spowodowanie zniszczeń i działanie niezgodnie z prawem.

Wiele osób rozważa również zakopanie gruzu na swojej działce. To działanie także nie jest legalne. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń, właściciel nieruchomości ma obowiązek utrzymania czystości i porządku w jej obrębie. W przeciwnym razie musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za nieutrzymywanie porządku na swojej posesji można otrzymać grzywnę lub naganę.

Pod żadnym pozorem nie wolno również wywozić gruzu do lasu ani na łąki. Zgodnie z art. 162 za takie postępowanie grożą bardzo poważne sankcje. Należy pamiętać, że wrzucając odpady budowlane do rzeki, na pole czy do lasu, zanieczyszczasz środowisko naturalne i szkodzisz Planecie!

Co zrobić z gruzem po budowie lub remoncie?

Gdy już wiesz, gdzie nie wolno wyrzucać gruzu, czas dowiedzieć się, co zrobić z tym odpadem, aby działać zgodnie z prawem. Otóż jeśli dysponujesz niewielką ilością gruzu, możesz składować go w odpowiednich workach. Jeśli jednak posiadasz sporo tego odpadu, powinieneś zamówić specjalny kontener przeznaczony do tego zadania.

Do wywozu gruzu najlepiej wynająć profesjonalną firmę, która dostarcza kontenery i zabiera od klientów zgromadzone odpady budowlane. Decydując się na współpracę z takim przedsiębiorstwem, masz pewność, że działasz w sposób legalny i bezpieczny dla środowiska naturalnego!

Wywóz gruzu – cena (Jaworzno)

Wpisałeś w wyszukiwarkę hasło: “wywóz gruzu cena – Jaworzno”, jednak nie udało Ci się znaleźć konkretnych informacji o kosztach tej usługi? Wynika to z faktu, iż większość firm przygotowuje wycenę indywidualnie dla każdego klienta. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowy kosztorys, skontaktuj się z przedsiębiorstwem oferującym wywóz gruzu. Cena w Jaworznie z pewnością będzie atrakcyjna i nie nadszarpnie Twojego budżetu. Ponadto powierzając utylizację odpadów budowlanych fachowcom, zaoszczędzisz sporo czasu i unikniesz kary za działania niezgodne z prawem.

Możesz również polubić