Styropian- zastosowanie

styropian

Styropian jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do wykonywania izolacji w budynkach różnego przeznaczenia. Wynika to z faktu, że jest dość łatwy w montażu oraz z tego, że posiada przystępną cenę, która idzie w parze z bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Szczególnym jego rodzajem jest styropian dach podłoga, który wyróżnia się uniwersalnością zastosowań. W jaki sposób można go wykorzystać i dlaczego akurat ten produkt możemy Ci polecić? 

Styropian dach podłoga- zastosowanie w praktyce 

Tak naprawdę produkt ten posiada bardzo wiele zastosowań- może się sprawdzić wszędzie tam, gdzie daną przestrzeń chcielibyśmy odpowiednio zaizolować. Jak sama nazwa wskazuje, sprawdzi się on zarówno w przypadku ocieplania podłóg, jak i dachów. A więc możemy wykorzystać go do izolacji wszystkich posadzek niezależnie od rodzaju gruntu oraz jego obciążenia. Spokojnie nadaje się też do stosowania w tych budynkach, w których instalowane jest ogrzewanie podłogowe, a także tam, gdzie podłogi są oparte o stropy o sztywnej konstrukcji czy też w przypadku stropów wentylowanych. Jednocześnie, styropian dach-podłoga można też wykorzystać do izolacji poddaszy użytkowych i nieużytkowych, przestrzeni pomiędzy instalowanymi krokwiami, pomiędzy cokołami, a także przy bardzo stromych dachach. Styropian ten jest materiałem nieprzepuszczającym powietrza, który posiada złożoną strukturę wiązań włókien polimerowych. Już na pierwszy rzut oka da się zauważyć, jak dużą lekkością i poręcznością charakteryzuje się to rozwiązanie. Cena tego materiału również jest atrakcyjna w porównaniu do innych, alternatywnych możliwości ocieplania budynków. 

Na co zwrócić uwagę wybierając styropian dach podłoga?

Oczywiście, cena styropianu dach-podłoga zapewne zachęci nas do zakupu, tak samo, jak wszechstronność jego zastosowań. Kiedy jednak już pojawimy się w sklepie, szybko będziemy mogli zorientować się, że istnieją różne wersje tego styropianu. Pierwszą zmienną jest tutaj wartość deklarowanego współczynnika przewodzenia ciepła, która może oscylować w granicach 0,036-0,04 W/(m*k), co bezpośrednio odnosi się do poziomu izolacyjności konkretnego rodzaju styropianu. Zastosowanie również może być odrobinę inne, jeśli chodzi o konkretne produkty. Wybierając więc styropian Termoorganika lub Krasbud z danej kategorii, zawsze warto upewnić się, czytając szczegółowy opis parametrów, czy dany produkt będzie odpowiedni do celu, w jakim chcemy go wykorzystać. Ponadto, styropian tego rodzaju może też występować w różnych wersjach kolorystycznych- standardowej białej, a także grafitowej. Dostępna jest także wersja określana jako dalmatyńczyk, w przypadku której mamy do czynienia z połączeniem styropianu białego oraz grafitowego w charakterystycznym, kropkowanym wzornictwie poszczególnych płyt.

Sprawdź ofertę Naszego sklepu!

STYROPIAN DACH – PODŁOGA

Warto też dokładnie sprawdzić, do jakich obciążeń nadaje się wybrany przez nas produkt. Styropian dach podłoga sprawdzi się zarówno przy małych, średnich, jak i dużych obciążeniach, zazwyczaj jednak każdy z produktów posiada jedno, konkretne przeznaczenie pod względem możliwego obciążenia. Dodatkowo, przeglądając poszczególne produkty, możemy też natknąć się na informację, co do rekomendacji stosowania danego produktu- do budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub też do budynków użyteczności publicznej. Wybierając ten produkt, warto poświęcić chwilę na to, aby dokładnie przeanalizować jego parametry oraz cechy charakterystyczne, gdyż będą one potem miały spory wpływ na to, jaki efekt termoizolacyjności uda się nam uzyskać w ramach budynku i jak materiał ten będzie się sprawdzał w praktyce.