Jaki głośnik przenośny wybrać?

głośnik

Kupując urządzenia elektroniczne, dziś coraz częstszym wyznacznikiem staje się brak okablowania. Wszechobecne przewody są bowiem bardzo niewygodne, plączą się i umożliwiają działanie jedynie na niewielkich odległościach. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzeń przenośnych, które wszędzie można zabrać ze sobą.

Nie inaczej dzieje się z głośnikami, które dają możliwość szybkiego i łatwego odtworzenia dźwięku przy użyciu laptopa, smartfona czy tabletu. Urządzenia te można znaleźć w niemal wszystkich sklepach z elektroniką. Poszczególne modele różnią się od siebie metodą połączenia oraz wieloma funkcjami. Z tego względu wiele osób zastanawia się, jaki głośnik przenośny wybrać?

Głośnik przenośny — na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać odpowiedni głośnik przenośny, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim bardzo ważne jest to, jakie ma być przeznaczenie urządzenia. Jeżeli użytkownik planuje zabrać głośnik przenośny na wyjazd nad morze, jezioro, w góry czy na rodzinnego grilla, warto zdecydować się na mały, lekki model. Warto również, aby taki sprzęt posiadał dodatkowe funkcje, takie jak redukcja szumów otoczenia.

Przy zakupie głośnika przenośnego warto także zwrócić uwagę na pasmo przenoszenia. W słuchawkach ma ono wartości od 20 do 20000 Hz, co daje czysty, przyjemny dla ucha dźwięk. W przypadku głośników wartości te są mniejsze, jednak kupując tego typu urządzenie warto zwracać uwagę również na ten parametr. Im większy zakres pasma przenoszenia, tym czystszy dźwięk będzie generował głośnik przenośny.

Głośnik przenośny — jaki wybrać?

Najczęstsze pytanie, jakie stawiają sobie kupujący, brzmi: “jaki głośnik przenośny wybrać?”. W sklepach można znaleźć wiele tego typu urządzeń, które różnią się między sobą funkcjami, rozmiarami i kształtami.

Zdecydowanie jednym z najlepszych dostępnych na rynku urządzeń jest głośnik JBL Flip 5. Korzysta z połączenia Bluetooth, dzięki czemu można połączyć go z niemal każdym laptopem czy smartfonem. Urządzenie posiada membranę w kształcie toru wyścigowego, co sprawia, że generowany dźwięk cechuje się wysokim poziomem wyrazistości, a bas jest bardzo mocny.

Głośnik JBL Flip 5 jest wysoce wodoodporny, co sprawia, że świetnie radzi sobie z nagłą zmianą pogody. Obudowa została wykonana z mocnej gumy, co chroni urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak upadek z większej wysokości. Ponadto prezentowany model jest bardzo lekki – waży ledwie 0,5 kg. To, co wyróżnia głośnik Flip 5, to niezwykle pojemny akumulator, który na jednym ładowaniu potrafi wytrzymać nawet 12 godzin. Świetnie sprawdzi się więc na długie, całonocne imprezy.

Jaki głośnik przenośny wybrać? Podsumowanie

Zakup głośnika przenośnego nie jest wcale łatwym zadaniem, trzeba bowiem zwrócić uwagę na wiele czynników. Nie da się jednak ukryć, że to doskonałe rozwiązanie na dłuższy wyjazd czy imprezę ze znajomymi. Taki sprzęt jak głośnik JBL Flip 5 z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników, którzy szukają mocnego, a jednocześnie czystego brzmienia.

Możesz również polubić