Ile kosztują licówki?

Zastanawiasz się, dlaczego piękny uśmiech ma tak duże znaczenie w życiu prywatnym? Nie wiesz, jak możesz zadbać o nienaganne i śnieżnobiałe zęby? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się w nim więcej na temat licówek!

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to szereg zabiegów mających na celu poprawę wyglądu zębów pacjenta. Dwadzieścia lat temu byłoby to nie do pomyślenia. Dziś, przy bardzo szybkim rozwoju technologii, niemal każdy może znacząco poprawić wygląd swoich zębów, niezależnie od tego, w jakim wieku się znajduje. Oczywiście jest to możliwe dzięki wielu nowoczesnym technologiom, sprzętowi i materiałom, a także wykwalifikowanemu personelowi medycznemu. Takimi zabiegami może być np. zmiana koloru zębów w postaci znacznego wybielenia lub np. zmiana kształtu zębów pacjenta czy ich całkowita wymiana na licówki. Dlaczego piękny uśmiech jest dla nas tak ważny? Potrafi on znacznie zwiększyć pewność siebie w niemalże każdej sytuacji, zarówno w kontekście spotkań prywatnych, jak i tych biznesowych. Ułatwia to zawieranie nowych znajomości i sprawia, że chętniej otwieramy się na innych. Mając piękny, śnieżnobiały uśmiech, uśmiechamy się częściej w każdej chwili naszego życia, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Nic więc dziwnego, że pragniemy pięknego, śnieżnobiałego uśmiechu i prostych zębów, które z dumą będziemy mogli pokazać każdemu. Wielu osobom marzy się tzw. hollywoodzki uśmiech, czyli idealny śnieżnobiały i olśniewający uśmiech, który mają gwiazdy telewizyjne, celebryci czy piosenkarze. Dla wielu osób jest to marzenie, które chcą spełnić jak najszybciej. W dzisiejszych czasach stomatologia estetyczna daje ogrom możliwości, których celem jest realizacja właśnie tego typu marzeń. 

Ile kosztują licówki na zęby?

Licówki to nowoczesna metoda na posiadanie przepięknych, śnieżnobiałych zębów, które będą spełnieniem naszych marzeń. W rzeczywistości są one bardzo cienkimi nakładkami na zęby, które wykwalifikowany stomatolog nakleja na nasze zęby za pomocą socjalnego kleju –  do przedniej strony zębów. Co ciekawe, taki zabieg całkowicie bezbolesny, co znacznie wyróżnia tę usługę na tle innych zabiegów stomatologicznych. Wielu z nas gabinet stomatologa kojarzy z bólem związanym na przykład z borowaniem czy leczeniem kanałowym. Jak się jednak okazuje – u stomatologa możemy wykonywać zabiegi związane nie tylko z leczeniem chorych zębów na przykład w postaci ubytków lub próchnicy, ale możemy też skorzystać z wielu usług, których celem jest zapewnienie sobie perfekcyjnego i wymarzonego uśmiechu, który zadba o naszą pewność siebie.

Licówki pozwalają nam więc w bardzo szybki i oczywiście bezbolesny sposób poprawić zarówno kolor naszych zębów, jak i ich kształt, który dla wielu osób również może rodzić wiele problemów i kompleksów, przez co możemy tracić swoją pewność siebie. Zanim zdecydujemy się na wykonanie tego typu usługi, powinniśmy odbyć najpierw konsultacje z profesjonalistą, z którym omówimy dostępne możliwości i potwierdzimy, czy w naszym przypadku licówki będą najlepszym z możliwych rozwiązań. Co więcej, stomatolog poinformuje nas o całej procedurze związanej z tą usługą i opowie nam znacznie więcej o tym m.in. jak wygląda pielęgnacja zębów po jej wykonaniu. Licówki ile kosztują? Klinika dentystyczna w Warszawie przygotuje dla nas konkretną wycenę, wyliczenie, które u każdej osoby może się nieco różnić. Szacuje się jednak, że koszt licówki na jednego zęba to kwota rzędu od 700 do nawet 1500 złotych. Mówimy w tym przypadku o licówkach porcelanowych, a więc najtrwalszych i najchętniej wybieranych wśród klientów. Według wielu źródeł, licówki powinny wytrzymać na okres od pięciu do nawet dziesięciu lat. Po tym czasie zabieg będzie musiał być powtórzony, aby podtrzymać przepiękny i nieskazitelny wygląd naszych zębów.

Nie zwlekaj, to już najwyższy czas na to, aby odpowiednio zadbać o swój piękny uśmiech, który zapewni nam znacznie silniejszą pewność siebie, co zaprezentuje zarówno w życiu prywatnym, jak i w karierze zawodowej. 

Możesz również polubić