Co można włożyć do trumny?

funeral

Pogrzeby (Szczecin), zwłaszcza te, na których żegna się osobę bliską, są z pewnością bardzo emocjonalnym i przejmującym wydarzeniem. Są one głęboko zakorzenione w kulturze i wiąże się z nimi bardzo dużo tradycji. Co więcej, żyje jeszcze bardzo dużo osób, które twierdzą, że niedopatrzenie konkretnego zwyczaju może spowodować, że dusza nie będzie mogła opuścić tego świata. Jedną z najbardziej znanych tradycji jest wkładanie konkretnych przedmiotów do trumny zmarłego. Nic więc dziwnego, że wiele osób zadaje sobie pytanie, co można włożyć do trumny osoby zmarłej.

Przedmioty związane z religią

Pogrzeb to nie tylko wydarzenie o podłożu tradycyjnym, ale przede wszystkim religijnym. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że w trumnie zmarłego chowa się różnego rodzaju przedmioty związane z wyznawaną religią. Może to być zarówno różaniec, obrazek z wizerunkiem świętego patrona czy książeczkę z nabożeństwami. Tradycje te praktykowane są od wieków i zakłady pogrzebowe często podpowiadają, że właśnie takie przedmioty mogą znaleźć się w trumnie zmarłego.

Ulubione przedmioty zmarłego

Po odejściu osoby zmarłej pozostaje przede wszystkim mnóstwo wspomnień, ale również przedmioty związane z bliską osobą, która odeszła. Nie jest żadną tajemnicą, że “na drugą stronę” nikt niczego ze sobą nie zabierze, jednak rodziny bardzo często proszą zakłady pogrzebowe o umieszczenie w trumnie konkretnych przedmiotów. Bardzo często są to ulubione przedmioty osoby zmarłej, które miały dla niej duże znaczenie za życia.

Mimo że dla wielu osób może wydawać się to kontrowersyjne, w trumnie może znaleźć się ulubiona papierośnica, paczka papierosów czy piersiówka. Przedmioty mogą być jednak związane także z hobby zmarłego czy też z zajęciem, któremu ten poświęcał długi czas. I tak pogrzeby (Szczecin) to uroczystości, kiedy w trumnach można zauważyć książkę ulubionego autora, płytę, instrument muzyczny czy szydełko. Według tradycji bowiem zmarły będzie mógł oddawać się swojemu ulubionemu hobby nawet po śmierci.

Co jeszcze można włożyć do trumny?

Czasami może się zdarzyć, że w trumnie może znaleźć się telefon komórkowy. Dlaczego? Wiąże się to ze strachem przed byciem zakopanym żywcem, czyli tefefobią. Coraz częściej zdarza się więc, że w ostatniej woli znaleźć można zapis o tym, aby w trumnie znalazła się komórka. Czasami do trumny zmarłego można włożyć także kwiaty, jednak tylko w sytuacji, gdy pogrzeby (Szczecin) mają miejsce w dniu urodzin lub imienin zmarłego.

Kultura zachodnioeuropejska w dużej mierze opiera się na tradycjach starożytnej Grecji czy Rzymu. To właśnie z tej pierwszej kultury wziął się zwyczaj wkładania do trumny drobnych pieniędzy. W przypadku pogrzebu osoby związanej z wojskiem ostatnie pożegnanie jest zwykle bardzo uroczyste, o podniosłym charakterze. Takie osoby w ostatniej woli często proszą, aby zostały pochowane w mundurze galowym oraz z odznaczeniami zdobytymi w trakcie służby ojczyźnie. Jak więc widać, w zależności od potrzeby, w trumnie może znaleźć się wiele przedmiotów związanych z osobą zmarłą.

Możesz również polubić